LAJMI I FUNDIT:

Meshkujt të cilët gjatë vetëkënaqësisë përdorin ‘shtrëngimin’, seriozisht bëjnë veprim të rrezikshëm

Meshkujt të cilët gjatë vetëkënaqësisë përdorin ‘shtrëngimin’, seriozisht bëjnë veprim të rrezikshëm

Fatmirësisht, ekziston zgjidhja për të gjitha problemet që “shtrëngimi“ mund t’i krijojë

Nëse nuk keni dëgjuar për “shtrëngimin e vdekjes”, kjo është plotësisht në rregull, sepse shumica nuk kanë dëgjuar, edhe pse fjala është për teknikën goxha të përhapur të masturbimit ndër meshkuj, transmeton Telegrafi.


Mirëpo jo vetëm që është e përhapur, por edhe shumë e rrezikshme.

Këtë term e ka sajuar kolumnisti i seksit, Dan Savage dhe ka të bëjë me meshkujt të cilët me rastin e masturbimit shtrëngojnë për së tepërmi penisin e tyre dhe të cilët më vonë kanë probleme të mëdha të arrijnë orgazëm me partneren.

Për shkak se e shtrëngojnë shumë fortë penisin me dorë, këta meshkuj gjatës seksit me partneren nuk janë aq të eksituar apo të stimuluar, sepse vagjina kurrë nuk do të jetë aq e fortë sa shtrëngimi me dorë.

Kur në penis keni shumë pak ndjenja, kjo mund të bëhet goxha shqetësuese, aq më parë nëse nuk dini përse është fjala.

Si ta zgjidhni problemin

Më e rëndësishme është që të ndryshoni mënyrën e masturbimit. Kjo është zgjidhja më e thjeshtë.

Ekspertët këshillojnë ushtrime gjatë masturbimit, duke përdorur shtrëngim të dobët dhe lubrifikante.

Është e nevojshme të fokusoheni në atë që ju pëlqen.

Edhe pse mbase në fillim do të jeni të frustruar, nuk është fjala për problemin i cili zgjidhet përnjëherë dhe është e nevojshme të keni mjaft durim që trupi të mësohet të kënaqet me intensitet më të vogël stimulimi. /Telegrafi/

Në trend Shëndetësi

Më shumë
Kur trupi ‘qan’ për ndihmë: Shtatë shenjat që tregojnë sasi të tepërt të hekurit në gjak

Kur trupi ‘qan’ për ndihmë: Shtatë shenjat që tregojnë sasi të tepërt të hekurit në gjak

Shëndetësi
Kalo në kategori