LAJMI I FUNDIT:

Meshkujt që masturbojnë më shumë janë dashnorë më të mirë

Meshkujt që masturbojnë më shumë janë dashnorë më të mirë

E largon stresin, ju ndihmon të flini më mirë, jua rritë vetëbesimin dhe jua forcon perceptimin e imazhit të trupit.

Nuk jemi duke folur për përfitimet e shumta të peshëngritjes, e as për efektet anësore të humbjes së dhjamit.


Jemi duke folur për përfitimet që arrihen lehtë përmes masturbimit.

Por, jo vetëm se masturbimi jua sjell të mirat e lartcekura dhe shumë tjera, gjithashtu – sipas një studimi të ri nga ‘TENGA’ – ju bën dashnor më të mirë.

Pra, lajmi i mirë për ju (por edhe për të dashurën tuaj) është se meshkujt që masturbojnë rregullisht kanë 10% më shumë vetëbesim në performancën e tyre seksuale.

Veç kësaj, 12% e pjesëmarrësve të anketuar kanë thënë se masturbimi u mundëson orgazëm më kualitative. /Telegrafi/