LAJMI I FUNDIT:

Mesazhi i papërshtatshëm nga UEFA në lidhje me Ligën e Evropës, ai u fshi menjëherë për shkak të luftës në Ukrainë

Mesazhi i papërshtatshëm nga UEFA në lidhje me Ligën e Evropës, ai u fshi menjëherë për shkak të luftës në Ukrainë

Shtëpia e futbollit evropian (UEFA) në profilin e saj zyrtar në Twitter për Ligën e Evropës në mëngjesin e sotëm ka postuar një mesazh të pamatur ku u ka uruar të gjithëve, për ndeshjet e sotme, “një të enjte të lumtur”, por që është fshirë shpejt për shkak të reagimit të ashpër të publikut pas luftës që po ndodh në Ukrainë.

Reklama

Synimi i UEFA-s ishte padyshim që të rikujtonte një sërë ndeshjesh atraktive që po luhen sot, ku skuadrat në këtë garë do të kërkojnë një vend në fazën tjetër.

Mirëpo UEFA kanë hasur në reagimin e ashpër të publikut dhe shumë shpejt e kanë fshirë mesazhin, por nuk ka kaluar pa u vënë re nga shumë media evropiane, të cilat e kanë cilësuar këtë veprim si skandaloz.

Të paktën, mesazhi ishte i papërshtatshëm, siç dëshmohet edhe nga fakti se mesazhi u fshi shpejt.

Kujtojmë gjithashtu se presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin ka thirrur për nesër një mbledhje të jashtëzakonshme të Bordit Ekzekutiv të UEFA-s me rastin e pushtimit rus në Ukrainë.

Në takim, drejtuesit e kësaj organizate duhet të diskutojnë për situatën e re në Evropë, dhe me gjasë të përcaktojnë vendin e ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve, duke qenë se është planifikuar të luhet më 28 maj në Shën Petersburg./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Kalo në kategori