Dries Mertens ka pranuar se ndeshja ndërmjet Belgjikës dhe Italisë është një sfidë e veçantë për të dhe ka pranuar se pas tetë viteve të kaluara te Napoli, ai ndihet paksa italian në vetvete.

Të premten mbrëma në Allianz Arena në Munih zhvillohet sfida e madhe çerekfinale e ‘Euro 2020’ ndërmjet këtyre përfaqësueseve të mëdha.

“Është një ndeshje e veçantë për mua, sepse kam qëndruar në Itali për disa vite, prandaj mund t’i ndihmojë ekipit, por do të jetë edhe e veçantë”, ka thënë sulmuesi i Napolit në një konferencë për shtyp.

(Foto: Instagram/driesmertens)

“A ndihem italian? Po, pak. Ndoshta bëj gjeste si një italian… Më pëlqen të argëtohem, Napoli është një qytet i bukur dhe më bën shumë të lumtur”, ka shtuar futbollisti belg.

Reklama
Reklama

Mertens ka siguruar se nuk ka kontaktuar me miqtë e tij në ekipin e Italisë prej se dy përfaqësueset janë caktuar kundër njëra-tjetrës në ‘Euro 2020’. /Telegrafi/