LAJMI I FUNDIT:

Mënyrë praktike e amvisave: Dritaret të shkëlqyeshme në çast – pa gjurmë dhe pa njolla (Video)

Mënyrë praktike e amvisave: Dritaret të shkëlqyeshme në çast – pa gjurmë dhe pa njolla (Video)

Pos larjes së tepihëve, rregullimit të dollapëve dhe hedhjes së gjërave të panevojshme, pastrimi pranveror përfshin edhe pastrimin e sipërfaqeve të qelqta.

Secila amvisë e di se sa mund të jetë punë e lodhshme pastrimi i sipërfaqeve të qelqta, transmeton Telegrafi.


Sado që të jeni përpjekur dhe të keni investuar kohë dhe mund që ato të shkëlqejnë, shpesh ndodh që në xham të mbeten njolla dhe gjurmë të leckave.

Pikërisht për këtë arsye kemi vendosur t’ju tregojnë mënyrën me të cilën do të pengoni mjegullimin e dritareve dhe e cila xhamin e bën të shkëlqejë.

E gjitha që duhet të bëni është që shkumën apo kremin e rrojës ta hidhni në pasqyrë apo në xhamin e dritares, mirëpo kur të thahet, fshijeni me sfungjer, pastaj me peshqir apo me letër tualeti.

Në videon në vijim mund të shihni udhëzimet e hollësishme:

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Banorët e pallatit ku jetojnë njëzet mijë banorë nuk kanë nevojë të zbresin në tokë për javë të tëra

Banorët e pallatit ku jetojnë njëzet mijë banorë nuk kanë nevojë të zbresin në tokë për javë të tëra

Stil
Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Lifestyle
Truk me të cilin do t’i eliminoni njollat yndyrore, njollat nga bari dhe ndryshku me një veprim!

Truk me të cilin do t’i eliminoni njollat yndyrore, njollat nga bari dhe ndryshku me një veprim!

Bëje vet
Pamje të mahnitshme të rrugës së re Dobrunë-Blinisht që lidh dy kufijtë shqiptarë

Pamje të mahnitshme të rrugës së re Dobrunë-Blinisht që lidh dy kufijtë shqiptarë

Udhëpërshkrime
KËSHILLA SI TË PUTHNI MË MIRË: Ja kur duhet të fillohet me buzë, e kur me gjuhë (video)

KËSHILLA SI TË PUTHNI MË MIRË: Ja kur duhet të fillohet me buzë, e kur me gjuhë (video)

Si ta hiqni super-ngjitësin nga duart dhe rrobat?

Si ta hiqni super-ngjitësin nga duart dhe rrobat?

Kalo në kategori