LAJMI I FUNDIT:

Dritaret

18 Artikuj

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse dritaret e aeroplanit kanë vrima të vogla

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse dritaret e aeroplanit kanë vrima të vogla

Udhëtime
Pse duhet të mbyllni dritaret gjithmonë gjatë një stuhie bore

Pse duhet të mbyllni dritaret gjithmonë gjatë një stuhie bore

Interesante
Kjo është koha e saktë e ditës kur duhet të hapni dritaret për të shmangur lagështinë dhe mykun në dimër

Kjo është koha e saktë e ditës kur duhet të hapni dritaret për të shmangur lagështinë dhe mykun në dimër

Bëje vet
Si ta reduktoni lagështinë në shtëpi

Si ta reduktoni lagështinë në shtëpi

Bëje vet
Pastroni dritaret pa gjurmë të shëmtuara njollash: Thjesht përzieni këta tre përbërës dhe ato do të shkëlqejnë si kurrë më parë

Pastroni dritaret pa gjurmë të shëmtuara njollash: Thjesht përzieni këta tre përbërës dhe ato do të shkëlqejnë si kurrë më parë

Rregullimi i shtëpisë
Hapja e dritareve në shtëpinë tuaj ka një përfitim befasues shëndetësor

Hapja e dritareve në shtëpinë tuaj ka një përfitim befasues shëndetësor

Këshilla mjekësore
A janë mjegulluar dritaret tuaja në shtëpi?

A janë mjegulluar dritaret tuaja në shtëpi?

Këshilla dhe ide
Zvogëloni faturat! Rregulloni këtë gjë në dritare dhe do ta keni shtëpinë shumë më të ngrohtë

Zvogëloni faturat! Rregulloni këtë gjë në dritare dhe do ta keni shtëpinë shumë më të ngrohtë

Bëje vet
Pastrimi i dritareve: Si të ruani paratë që duhej shpenzuar për kimikate të shtrenjta

Pastrimi i dritareve: Si të ruani paratë që duhej shpenzuar për kimikate të shtrenjta

Bëje vet
Assesi mos e vendosni krevatin nën dritare: Energjia juaj mund të dobësohet!

Assesi mos e vendosni krevatin nën dritare: Energjia juaj mund të dobësohet!

Këshilla dhe ide
Xhamat…

Xhamat…

Daut Dauti
Gjëja më kryesore të cilën patjetër duhet ta bëni në mënyrë që coronavirusi të mos përhapet ndër familjarë

Gjëja më kryesore të cilën patjetër duhet ta bëni në mënyrë që coronavirusi të mos përhapet ndër familjarë

Shëndetësi Lajme
Vjeshta ka arritur – si të shmangni dritaret e mjegullta

Vjeshta ka arritur – si të shmangni dritaret e mjegullta

Auto Lajme
Këshilla për pastrimin e dhomës së ndenjës për ta bërë hapësirën tuaj të ndjehet si e freskët dhe e re

Këshilla për pastrimin e dhomës së ndenjës për ta bërë hapësirën tuaj të ndjehet si e freskët dhe e re

Bëje vet
Katër vendet që duhen pastruar më shpesh në shtëpi gjatë pranverës

Katër vendet që duhen pastruar më shpesh në shtëpi gjatë pranverës

Rregullimi i shtëpisë
Metodë praktike e shkrirjes së akullit në dritaret e veturës, ju nevojiten vetëm pak sekonda (Video)

Metodë praktike e shkrirjes së akullit në dritaret e veturës, ju nevojiten vetëm pak sekonda (Video)

Interesante
Përse duhet t’i lyeni dritaret me llak të thonjve, madje sa më shpejt?

Përse duhet t’i lyeni dritaret me llak të thonjve, madje sa më shpejt?

Bëje vet
Mënyrë praktike e amvisave: Dritaret të shkëlqyeshme në çast – pa gjurmë dhe pa njolla (Video)

Mënyrë praktike e amvisave: Dritaret të shkëlqyeshme në çast – pa gjurmë dhe pa njolla (Video)

Bëje vet