Ardhja e Ferland Mendyt në Real Madrid thekson problemin e kapacitetit te lojtarët.

Nuk i ka 25 lojtarë, aq sa lejohet të regjistrohen brenda një sezoni në La Liga, por ka në radhët e veta 37 futbollistë me kontrata profesioniste.

Me pesë nënshkrim dhe shtatë lojtarë që kthehen pas huazimeve, tashmë skuadra madrilene është e mbingarkuar.

Florentino Perez – Zinedine Zidane (Getty Images)

Prandaj, prioritet i klubit të bardhë është huazimi apo shitja e disa prej lojtarëve, të cilët do të duhet të largohen nga Real Madrid para fillimit të sezonit të ardhshëm.

Keylor Navas, Theo, Reguilon, Marcos Llorente, Ceballos, James, Odegaard, Kovaçiç, Bale, Raul de Tomas dhe Borja Mayoral duket se do të largohen deri në fund të afatit kalimtar të verës.

Por, nuk përjashtohet mundësia që të shiten ose huazohen edhe Lunin ose Luca Zidane, Vallejo, Brahim, Isco, Lucas Vazquez ose Mariano.

Ndryshe, Reali deri më tani ka sjell në radhët e veta lojtarë si Rodrigo, Militao, Mendy e Hazard. /Telegrafi/