Memphis Grizzlies është skuadra e radhës që ka kaluar në rrethin tjetër në Konferencën e Perëndimit në NBA.

Grizzlies kanë arritur fitoren e katërt ndaj Minnesotas përkundër dy disfatave për të kaluar tutje 114:106.

Desmond Bane dhe Dillon Brooks ishin më efikasit në këtë takim me nga 23 pikë të realizuara.

Me lojë të mirë tek skuadra fituese u dalluan edhe Jackson me 18 pikë, si dhe Ja Morant e Clark me nga 17 të tjera.

Tek vendasit më efikasi ishte Anthony Edwards me 30 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore.

Në raundin tjetër Grizzlies do të përballet me Golden State Warriors. /Telegrafi/