LAJMI I FUNDIT:

Memphis mposht Minnesotan në udhëtim dhe kalon në rrethin tjetër të ‘Play-Off’-it

Memphis mposht Minnesotan në udhëtim dhe kalon në rrethin tjetër të ‘Play-Off’-it

Memphis Grizzlies është skuadra e radhës që ka kaluar në rrethin tjetër në Konferencën e Perëndimit në NBA.

Reklama

Grizzlies kanë arritur fitoren e katërt ndaj Minnesotas përkundër dy disfatave për të kaluar tutje 114:106.

Desmond Bane dhe Dillon Brooks ishin më efikasit në këtë takim me nga 23 pikë të realizuara.

Me lojë të mirë tek skuadra fituese u dalluan edhe Jackson me 18 pikë, si dhe Ja Morant e Clark me nga 17 të tjera.

Tek vendasit më efikasi ishte Anthony Edwards me 30 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore.

Në raundin tjetër Grizzlies do të përballet me Golden State Warriors. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori