0Shares

Melania Trump duket se përpiqej të përzihej në sfond pasi ajo arriti në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së me burrin e saj të martën në mëngjes.

Zonja e parë 47 vjeçare shkoi në këtë rast duke e ndjerë si e nënvlerësuar, duke u veshur me një kostum gri të zbutur me një buton të thjeshtë të zi poshtë, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

Ajo shëtiti disa hapa prapa Donald Trump, ndërsa hyri në ndërtesë, duke mbajtur një dorë në xhepin e saj dhe ndaloi të qëndronte prapa tij ndërkohë që iu drejtua shtypit.

Trump u pasua nga Melania, Ambasadori i Kombeve të Bashkuara Nikki Haley dhe anëtarët e Shërbimit Sekret kur ai hyri në OKB këtë mëngjes.

Ai u ndal vetëm brenda dyerve për të dhënë vërejtje të shpejta mbi ushtrinë amerikane, me të cilët ai diskutoi dërgimin e mesazheve të ‘paqes’ dhe ‘fuqisë’.

Melania qëndroi në heshtje, duke qëndruar në një pozicion disa metra prapa tij dhe duke shikuar në alternativë tek burri i saj dhe kamerat. Megjithëse ajo ofroi buzëqeshje të shpejta, delikate, ajo gjithashtu mori vëmendje edhe me dukjen e saj.

Ajo kishte veshur një këmishë të zezë të futur në pantallona të holla gri, ndërsa kishte veshur edhe një xhaketë sportive të lirshme që kishte butona të zeza. Ajo mbante flokët e saj të relaksuar rreth shpatullave të saj dhe ofroi buzëqeshje delikate në kamera.

Natyrisht, ajo kishte vendosur edhe disa aksesorë të zinj me majë të shputës, me çka duket se reklamoi më së miri markën e bizhuterive me të cilën ka kontratë.

Brenda disa momenteve, fansat në rrjetet social të cilët panë imazhet, filluan të komentojnë në Twitter, duke reaguar ndaj pamjes dhe reaksioneve të saj gjatë hyrjes dhe fjalimit të mëvonshëm të Trump.

“Zonja e parë Melania Trump duket kaq e madhe në Asamblenë e OKB-së,” shkroi një. Të tjerë thërrasin se ‘syri i tymosur’ është në pikë dhe ajo duket “e bukur”.
‘Melania duket e mrekullueshme pantallonat e zinj,’ shkruante një tjetër tifoz.

Disa, megjithatë, zgjodhën gjuhën e saj të trupit, duke shkruar: ‘Melania Trump gjithmonë duket e pakënaqur’.

Ndërsa gjuha dhe shprehjet e trupit të zonjës së parë dukej të ishin aspekti më i diskutuar i paraqitjes së saj sot, zgjedhjet sartoriale të Melania gjithashtu kanë qenë shpesh lajme në faqen e parë të mediave rozë.

Në gusht, ajo fluturoi me burrin e saj në Teksas për një përditësim mbi Uragani Harvey, dhe u kritikua gjerësisht për hipjen e saj në aeroplan.

Kritikët e quajtën ‘këpucë të papërshtatshme’ dhe e akuzuan Melaninë se nuk ishin në kontakt fare me veshjen e saj. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)