LAJMI I FUNDIT:

Meksika publikon listën përfundimtare, Marquez do të luajë në Botërorin e pestë

Meksika publikon listën përfundimtare, Marquez do të luajë në Botërorin e pestë
Rafael Marquez gjatë ndeshjes miqësore kundër Skocisë (Foto: Getty Images)

Përfaqësuesja e Meksikës ka publikuar listën përfundimtare për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ prej 23 lojtarësh.

Në listë nuk mungon veterani Rafael Marquez, që është emblema e meksikanëve.


Rafael Marquez në duel me Oliver Mcburnie e Skocisë (Foto: Getty Images)

Për ish-mesfushorin e Barcelonës ky Botëror do të jetë i pesti dhe këtë e kanë arritur vetëm tre lojtarë tjerë:

Antonio Carbajal (Meksikë), Lothar Matthaus (Gjermani) dhe Gianluigi Buffon (Itali).

Më poshtë keni listën e plotë të trajnerit Juan Carlos Osorio:

Portierë: Guillermo Ochoa (Standard Liege), Alfredo Talavera (Toluca), Jesus Corona (Cruz Azul).

Mbrojtësit: Carlos Salcedo (Eintracht Frankfurt), Diego Reyes (Porto), Hector Moreno (Real Sociedad), Hugo Ayala (Tigres), Edson Alvarez (America), Jesus Gallardo (Monterrey), Miguel Layun (Sevilla).

Mesfushorët: Rafael Marquez (Atlas), Hector Herrera (Porto), Jonathan Dos Santos (LA Galaxy), Giovani Dos Santos (LA Galaxy), Andres Guardado (Real Betis), Marco Fabian (Eintracht Frankfurt).

Sulmuesit: Javier Hernandez (West Ham), Raul Jimenez (Benfica), Oribe Peralta (America), Jesus Manuel Corona (Porto), Carlos Vela (Los Angeles FC), Javier Aquino (Tigres), Hirving Lozano (PSV Eindhoven). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

La Liga
Olmo nuk dëshiron rikthimin në La Liga, zgjedh kampionatin ku do të luajë

Olmo nuk dëshiron rikthimin në La Liga, zgjedh kampionatin ku do të luajë

Bundesliga

"Nuk kam edhe shumë jetë" - basketbollisti amerikan në gjendje të rëndë, tregon mënyrën se si mund të shpëtojë

NBA
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Kalo në kategori