LAJMI I FUNDIT:

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Kanë kaluar pothuajse dy muaj që kur Mason Greenwood u lirua nga akuza për sulm seksual ndaj partneres së tij aktuale, por është ende e pasigurt se çfarë do të ndodhë me karrierën dhe kontratën e tij te Manchester United.

Reklama

Në kohën e akuzave kundër Greenwood, anësori i ri ishte lojtari më premtues i Ligës Premier dhe një debutues për ekipin kombëtar të Anglisë.

Megjithatë, ai ka kaluar më shumë se një vit në paraburgim me akuzën e sulmit seksual ndaj një femre dhe tani është e diskutueshme nëse ai do të kthehet në futboll dhe cila është e ardhmja e tij në Manchester United.

Edhe pse u lirua nga të gjitha akuzat, Greenwood nuk do të kthehet në Manchester United të paktën deri në fund të sezonit.

Ky është vendimi i fundit nga Old Trafford, raportojnë mediat angleze.

Përkatësisht, Manchester United vendosi të bëjë një hetim të brendshëm në klub për Greenwood, pas së cilës do të bëhet e qartë se çfarë do të ndodhë me kontratën dhe karrierën e tij. Vendimi nuk do të merret deri në fund të sezonit.

Sigurisht që është një goditje e rëndë për futbollistin e ri që shpresonte të rikthehej në fushë pasi u lirua nga akuzat e rënda.

Dyshohet se ai mund ta vazhdojë karrierën në Turqi te gjiganti Fenerbahçe, por ende nuk ka diçka konkrete. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Ligat tjera
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

La Liga
Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës - kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës - kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Xhudo
Kalo në kategori