LAJMI I FUNDIT:

Medel do t’i mungojë Interit në dy ndeshje të rëndësishme

Medel do t’i mungojë Interit në dy ndeshje të rëndësishme

Mesfushori kilian, Gary Medel është pothuajse e sigurt që të humbasë ndeshjen e së enjtes në Ligën e Evropës, dhe është gjithashtu në dyshim për Fiorentinën.

Reklama

Medel u lëndua në gjysmën e parë të ‘Derby della Madonnina’ gjatë natës së  mbrëmshme me një lëndim që dyshohet të jetë ndrydhje e gjurit.

Teste të tjera janë planifikuar për nesër(martë), por FCInterNews beson se kjo është pothuajse e sigurt se ai do të humbasë ndeshjen e së enjtes ndaj Hapoel Be’er Sheva, përcjell Telegrafi.

Pioli flet pas derbit të parë të Madonninës
Lexo po ashtu Pioli flet pas derbit të parë të Madonninës

Kjo është një ndeshje e rëndësishme për Nerazzurrët, pasi ata janë në fund të Grupit K me vetëm tre pikë nga katër ndeshje të lujtura.

Përveç kësaj, është e mundshme që Medel të jetë jashtë edhe për ndeshjen tjetër të Serie A, udhëtimin e së hënës në mbrëmje te Fiorentina. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori