Conor McGrego është duke planifikuar që të lëshojë një njoftim se do t’i zhvillojë tri meçe brenda vitit 2020.

31-vjeçari nuk ka zhvilluar asnjë përballje që nga humbja ndaj Khabib Nurmagomedov në tetor të vitit të kaluar, derisa kishte paralajmëruar pensionimin nga MMA.

Por, irlandezi tani po kërkon të rikthehet në sportin e arteve marciale dhe dëshiron tre kundërshtar brenda vitit të ardhshëm.

Sipas gazetarit të ESPN, Ariel Helwani, McGregor po planifikon që të përballet fillimisht me Jorge Masvidalin dhe Nate Diazin, parasë të fitojë rimeçin me Khabibin në fund të vitit 2020.

“Ai (Conor McGregor) dëshiron të zhvillojë një përballje më 18 janar. Në fakt, ai dëshiron të zhvillojë një përballje një dhjetor, por UFC nuk i ka dhënë këtë mundësi”. Ka thënë ai.

Khabib e paralajmëron McGregorin: Duhet t’i fitosh dhjetë ndeshje për t’u ripërballur me mua Khabib e paralajmëron McGregorin: Duhet t’i fitosh dhjetë ndeshje për t’u ripërballur me mua

“Kështu që, ai do të luftojë në fillim të vitit të ardhshëm. Ai mund të përballet me Jorge Masvidalin në fillim ose me Nate Diaz, njëri prej tyre do ta fillojë rrugëtimin e tij, por nga ta njëri do të jetë i radhës”.

“McGregor po planifikon që në fund të vitit 2020 të takohet me Khabibin në fund të vitit 2020 dhe të hakmerret për humbjen e shkaktuar”, ka shtuar më tej Helwani. /Telegrafi/