LAJMI I FUNDIT:

Mauricio Pochettino lëshon një paralajmërim ndaj një prej yjeve të tij të Chelsea

Mauricio Pochettino lëshon një paralajmërim ndaj një prej yjeve të tij të Chelsea

Mauricio Pochettino ka lëshuar një paralajmërim ndaj një prej yjeve të tij te Chelseat, duke këmbëngulur se lojtari duhet të përmirësohet në mënyrë që të mbetet në ekipin e parë në Stamford Bridge.

Chelsea humbi epërsinë me dy gola për të barazuar 2-2 me Arsenalin, një fitore do t’i kishte vendosur Blutë që luftojnë brenda gjashtë pikëve nga katër më të mirat dhe do t’i shihte ata të ngjiteshin në vendin e nëntë në ligë, duke pasur parasysh që West Ham u mund në Aston Villa të dielën.

Por, pavarësisht se shënoi golin e dytë të Chelseat, Mykhailo Mudryk u zëvendësua në mes të pjesës së dytë dhe Pochettino kërkoi pas ndeshjes që ndikimi i tij në sulm duhet të përmirësohet.

Si ia doli Moises Caicedo ta acaronte Mikel Artetan në derbin Chelsea-Arsenal
Lexo po ashtu Si ia doli Moises Caicedo ta acaronte Mikel Artetan në derbin Chelsea-Arsenal

Kur u pyet nëse ukrainasi u hoq nga loja sepse po i mbaronte fuqia, Pochettino dha një përgjigje të thjeshtë gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes.

“Jo”, deklaroi argjentinasi. “Unë mendoj se ai luajti mirë, por gjithashtu duhet të përmirësohet. Për mua, ai ende nuk është në formën e tij më të mirë”.

“Mendoj se duhej të bënim një ndryshim për të shtuar pak më shumë presion me Jackson përpara”.

Tre të huazuarit e Chelseat që po dështojnë te skuadrat përkatëse
Lexo po ashtu Tre të huazuarit e Chelseat që po dështojnë te skuadrat përkatëse

“Në atë situatë, ne krijuam disa raste dhe ndeshja ishte më afër 3-0 sesa 2-1”, ka shtuar më tej Pochettino.

Ai vazhdoi të pranojë se barazimi i Chelseat ndjehej më shumë si dy pikë të lëshuara sesa një pikë e fituar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori