Mason Greenwood bëhet viral në rrjetet sociale pas fitores 12-0 të Getafes

Sulmuesi i Manchester United, Mason Greenwood ishte ndër golashënuesit për Getafen gjatë fitores 12-0 ndaj Tardientës në Kupën e Mbretit.

Klubet e La Ligas po inkuadrohen në Kupën e Mbretit gjatë raundit të dytë në vazhdim, me Getafen që luajti ndaj një skuadre të ligës së gjashtë.

Fatkeqësisht për nikoqirët e renditur më të ulët, loja përfundoi shpejt si një garë, me Getafen që shënoi pesë gola në 35 minutat e para.

Greenwood shënoi dy herë, duke shënuar në minutën e 15-të dhe 55-të përpara se të zëvendësohej në minutën e 59-të.

Lexo po ashtu Mason Greenwood rrezikon të gjobitet nga Getafe pasi ka thyer protokollin e klubit

Shtatë lojtarë të tjerë shënuan në ndeshje, përfshirë ish-sulmuesin e Real Madridit, Borja Mayoral, i cili shënoi një dygolësh vonë për rezultatin final 12-0.

Greenwood bëri debutimin e tij për Getafen në shtator, paraqitjen e tij të parë që kur u pezullua nga United pas arrestimit të tij me dyshimin për përdhunim në janar 2022.

Greenwood merr vendim për të ardhmen e tij pas largimit nga Man Utd
Lexo po ashtu Greenwood merr vendim për të ardhmen e tij pas largimit nga Man Utd

United më pas kreu hetimin e tyre të brendshëm për sjelljen e anglezit dhe arriti në përfundimin në gusht se sulmuesi do të largohej nga klubi me pëlqim të ndërsjellë.

Ai përfundoi një huazim te Getafe, ku do të kalojë pjesën tjetër të sezonit 2023/24, në ditën e fundit të transferimit. /Telegrafi/

Driblimi magjik i Arda Guler ndaj Javi Galan ka pushtuar rrjetet sociale

Superkompjuteri simulon mbi 10 mijë herë rezultatin e Euro 2024, befason me shanset e fituesve të mundshëm