LAJMI I FUNDIT:

Masakër në Argjentinë, vriten dy motra, vëllai dhe e dashura e tij – një fëmijë është plagosur rëndë (Foto,+18)

Masakër në Argjentinë, vriten dy motra, vëllai dhe e dashura e tij – një fëmijë është plagosur rëndë (Foto,+18)

Një vrasje e tmerrshme në masë ka rezultuar me vdekjen e një vajze 16 vjeçare, dy grave dhe një burri në një ekzekutim të dyshuar të gangsterëve në Argjentinë.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ndërkohë një fëmijë 18-muajsh, i cili ishte qëlluar gjithashtu në masakër, ka mbijetuar pavarësisht se është plagosur rëndë.

Siç thuhet më tej, të armatosurit qëlluan një grua dhe djalin e saj foshnjë, motrën e saj që jetonte me ta dhe vëllain e saj, si dhe të dashurën e tij që jetonin aty pranë dhe po vizitonin shtëpinë e familjes në Buenos Aires.

Policia tha se të paktën 30 të shtëna ndodhën në drejtim të pesë anëtarëve të familjes. Ata besojnë se ishte një sulm hakmarrës i lidhur me trafikimin e drogës.

Viktimat u emëruan si Danila Evelyn Gimenez, 26 vjeçe, motra e saj Carla Gianella Cisneros, 16 vjeçe, vëllai i saj Nahuel Alejandro Cisneros, alias ‘Francis’, 20 vjeç dhe e dashura e tij, Daniela Eliana Figueroa, 22 vjeçe.

Djali 18-muajsh i vogël, emri i të cilit nuk është bërë i ditur u dërgua nga ambulanca në Spitalin Santamarina të qytetit Monte Grande për trajtim nga një lëndim nga armët dhe është jashtë rrezikut.

Fqinjët përshkruan ngjarjen duke thënë se dëgjuan të shtëna nga dy armë, bërtitje dhe thyerje, derisa dy bashkëpunëtorët prisnin në një makinë jashtë.

Të katër sulmuesit u arratisen me makinë pas masakrës, që ndodhi në Esteban Echeverria partido në Buenos Aires. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Evropa
Kaos në Dhomën e Përfaqësuesve, shkarkimin e kryetarit e kërkoi republikani besnik i Trumpit

Kaos në Dhomën e Përfaqësuesve, shkarkimin e kryetarit e kërkoi republikani besnik i Trumpit

Amerika

"Teorema e Pitagorës" gjendet në një pllakë balte 1000 vjet më e vjetër se Pitagora

Botë
Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Evropa
“Ka shumë të vdekur”, fjalët e para të zjarrfikësve që arritën në vendin ku u aksidentua autobusi në Venedik - që humbën jetën 21 persona

“Ka shumë të vdekur”, fjalët e para të zjarrfikësve që arritën në vendin ku u aksidentua autobusi në Venedik - që humbën jetën 21 persona

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Kalo në kategori