LAJMI I FUNDIT:

Martohet Kaley Cuoco, ylli i serialit “Big Bang Theory”

Martohet Kaley Cuoco, ylli i serialit “Big Bang Theory”
Kaley Cuoco (Foto: Getty Images)

Aktorja Kaley Cuoco është martuar me kalorësin profesionist Karl Cook.

Reklama

Ylli i serialit të popullarizuar komik, “Big Bang Theory”, në publik është e njohur falë rolit të Pennyt.

Legally KCSQUARED 6-30-18 ❤️

A post shared by @ normancook on Jun 30, 2018 at 10:56pm PDT

Ndërkaq, në rrjetet sociale, 32-vjeçarja ka publikuar një sërë fotografish nga martesa.

Ceremonia martesore është zhvilluar në një ranç në jug të Kalifornisë.

Ok let’s party!!! #kcsquared 💋 💕

A post shared by @ normancook on Jun 30, 2018 at 11:18pm PDT

Kaley dhe Karl u fejuan para shtatë muajsh, pasi kishin kaluar dy vjet bashkë.

Cook është djali i miliarderit Scott Cook, themeluesit të kompanisë softuerike “Intuit”.

Suksesin e parë të madh, Kaley e ka pasur në komedinë televizive, “8 Simple Rules” (2002-2005) dhe pastaj në Charmed (2005–2006).

Ndërsa arritjen më të madhe e ka pasur me “The Big Bang Theory”, ku ka aktruar nga viti 2007.

Cuoco ka luajtur edhe në filmat, si “To Be Fat like Me” (2007), “Hop” (2011) e “Authors Anonymous” (2014).

Në vitin 2014, ajo u nderua me yll në bulevardin e të famshmëve në Hollywood. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Pas mbarimit të Big Brother VIP Albania 2, Arbana Osmani shijon pushimet në Santorini

Magazina
Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Magazina
Kush është Camille Etienne - gruaja me të cilën dyshohet se Benjamin Millepied e tradhtoi aktoren Natalie Portman

Kush është Camille Etienne - gruaja me të cilën dyshohet se Benjamin Millepied e tradhtoi aktoren Natalie Portman

Magazina
Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe tërheqëse nga xhirimet e klipit

Xhensila Myrtezaj paralajmëron këngën e re, ndan imazhe tërheqëse nga xhirimet e klipit

Magazina
Kalo në kategori