Futbollisti i Sassuolos dhe i kombëtares italiane, Domenico Berardi, u martua me Francesca Fantuzzi, të dashurën historike dhe nënë e djalit të tij Nicolo.

Reklama

Ceremonia u zhvillua në liqenin Garda në Itali, në mbrëmjen e 16 qershorit dhe për pritjen deri në detajet më të vogla u kujdes planifikuesi i dasmave të VIP-ave Enzo Miccio.

Me rreth 150 të ftuar në dasmë, festa vazhdoi më pas në Villa Bettoni di Bogliaco të Gargnano, ndërsa të rinjtë e porsamartuar zgjodhën Lefay Resort për të kaluar natën e parë si burrë e grua.

Foto: Domenico Berardi/Instagram

Domenico dhe Francesca janë bashkë prej disa kohësh, prej më shumë se një dekade, së bashku ata tashmë kanë një djalë dhe janë gati të kalojnë një jetë pranë njëri-tjetrit.

Reklama
Reklama

Foto: Domenico Berardi/Instagram

Historia e dashurisë mes lojtarit të Sassuolos dhe partneres së tij ka rrënjë të thella. Në fakt, të dy u njohën më shumë se 10 vite më parë, kur karriera e Berardit në botën e futbollit ende nuk kishte marrë hov. Fantuzzi, për të cilën nuk a shumë informacion, përveç se është me origjinë nga Sassuolo.

Foto: Domenico Berardi/Instagram

I lindur në vitin 1994 sulmuesi në fanellën e Sassuolos ai ka luajtur tashmë 320 ndeshje, duke shënuar 120 gola. Ai ia doli mirë edhe në kombëtare, deri më sot mburret me 24 paraqitje dhe 6 gola./Telegrafi/

Foto: Domenico Berardi/Instagram