Futbollisti i njohur i Kombëtares Shqiptare, Taulant Xhaka, i ka dhënhë fund beqarisë tashmë edhe zyrtarisht.

Ai dhe partnerja e tij, bukuroshja Arbnora Nuredini, kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë të martën e 28 janarit 2020.

Këtë gjë e kanë bërë të ditur përmes disa fotografive të publikuara në rrjetin social Instagram, ku shfaqnin momentet gjatë nënshkrimit të aktit martesor.

Martohen Taulant Xhaka dhe Arbnora Nuredini (Foto: Taulant Xhaka/Instagram)

Arbnora dukej shumë elegante e veshur me një fustan të gjatë, teksa mbante duart te barku i saj, pasi tash e sa muaj ajo është në pritjen e ëmbël të një fëmije.

“Zotëri dhe Zonja Xhaka”, ka shkruar Taulant Xhaka në mbishkrimin e këtyre fotografive, teksa ka pranuar urime të shumta nga miqtë, familjarët e fansat e shumtë.

Martohen Taulant Xhaka dhe Arbnora Nuredini (Foto: Taulant Xhaka/Instagram)

Dyshja janë njohur me njëri-tjetrin shumë vite më parë, teksa kanë vendosur që tashmë marrëdhënien e tyre bashkëshortore tashmë ta rregullojnë edhe ligjërisht. /Telegrafi/

View this post on Instagram

♥️ MR. & MRS. XHAKA ♥️

A post shared by Taulant Xhaka (@tx.34) on Jan 28, 2020 at 8:31am PST

View this post on Instagram

♥️ MR. & MRS. XHAKA ♥️

A post shared by ARBNORA XHAKA (@__arbnoraaaaaa__) on Jan 28, 2020 at 8:26am PST