LAJMI I FUNDIT:

Martinez: Nainggolan duhet të na impresionojë

Martinez: Nainggolan duhet të na impresionojë

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, ka thënë se Radja Nainggolan duhet t’i impresionojë që të mbetet në kombëtare. 

Reklama

Mesfushori i Romës është kthyer në kombëtare për herë të pare që nga muaji mars.

Ish trajneri i Wigan dhe Everton, ka thënë se Nainggolan duhet të tregojë sa vlen në fushë dhe jashtë saj.

“Do të bisedoj me Nainggolanin”.

“A nuk e di ai pse nuk e kam ftuar më herët? Futbolli është një lojë skuadre, por unë pres që lojtarët të përgjigjën në fushë”.

“Ai duhet të në impresionojë jashtë dhe brenda fushe”, ka thënë Martinez.

Martinez foli edhe për pozitën e lojtar si numër 10, për ndeshjet ndaj Meksikës dhe Japonisë.

“Jo, aty kam menduar diçka tjetër”, deklaroi trajneri. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori