Paris Saint-Germain ka filluar bisedimet me Marquinhos për të rinovuar kontratën sa më parë.

Mbrojtësi brazilian ka kohë që po kalon nëpër një formë të lartë dhe klubi parisien dëshiron ta shpërblejë.

Sipas asaj që raporton Fabrizio Romano, Marquinhos është i gatshëm që të nënshkruajë kontratën e re, posa të kthehet nga ndeshjet me Brazilian.

Të gjitha lajmet nga Marquinhos Të gjitha lajmet nga Marquinhos

Drejtori sportiv i PSG-së, Leonardo ka bërë të ditur se mbrojtësi dëshiron të vazhdojë bashkëpunimin dhe nuk ka interesim që të largohet.

Marquinhos është cak i klubeve si Chelsea, Manchester City, Manchester United dhe Barcelona, por që klubi nga Ligue 1 nuk do ta lëshojë.

Reklama

Braziliani ka arritur të listojë vetën në mesin e mbrojtësve më të mirë në botë, andaj edhe nuk mungon interesimi i madh për të. /Telegrafi/

Reklama