LAJMI I FUNDIT:

Marco Rose në listën e ngushtë të Milanit për trajner

Marco Rose në listën e ngushtë të Milanit për trajner

Trajneri i Borussia Monchegladbach, Marco Rose thuhet se është në listën e ngushtë të Milanit për të marrë drejtimin e skuadrës nëse nuk shkojnë Ralf Rangnick ose Julian Nagelsmann.

Rangnick ende nuk ka vendosur nëse do t’u bashkohet Rossonerëve si trajner apo si drejtor teknik, pasi për t janë dy oferta në tavolinë.

Tuttosport raporton se Milani po shpreson që ai të nënshkruajë sa më shpejtë njërën nga marrëveshjet, derisa do u duhet të kërkojnë një strateg të ri.

Rangnick pritet ta marrë Nagelsmannin me vete te Milani
Lexo po ashtu Rangnick pritet ta marrë Nagelsmannin me vete te Milani

Stefano Pioli do të largohet nga San Siro me të përfunduar ky edicion, derisa gazeta shkruan se Rose është në listën e klubit së bashku me Nagelsmann.

Rose kaloi te skuadra gjermane në verën e kaluar, duke e renditur skuadrën në vendin e tretë, vetëm pas Bayern Munichut dhe Borussia Dortmundit.

Mbetet të shihet në këtë verë se cili nga këta tre emra do të drejtojë skuadrën italiane që është në krizë të sukseseve. /Telegrafi/