LAJMI I FUNDIT:

Mancini thotë se të ardhmen e ka te Italia, nuk mendon rikthimin në klube

Mancini thotë se të ardhmen e ka te Italia, nuk mendon rikthimin në klube

Roberto Mancini ka pesë vite që është larguar nga drejtimi i skuadrave ku ka marrë postin e trajnerit te Përfaqësuesja e Italisë.

Reklama

Trajneri italian ka fituar Kampionatin Evropian me ‘Azzurët’, derisa ka vazhduar kontratën deri në vitin 2026 ku do të jetë pjesë e Përfaqësueses.

58-vjeçari ka thënë se nuk e mendon rikthimin në klube, pasi për momentin është i fokusuar te Liga e Kombeve.

“Jo, nuk mendoj fare për rikthimin të drejtoj ndonjë klub. Liga e Kombeve është një muaj larg dhe unë jam duke menduar për këtë”, deklaroi Mancini.

Ndërsa më tej, i pyetur për të rejat nga ekipi i përfaqësueses italiane, tekniku theksoi se nuk është një moment i mirë sa i përket repartit ofensivë.

Balotelli me mesazh të koduar në rrjetet sociale - a po e ngacmon Mancinin?
Lexo po ashtu Balotelli me mesazh të koduar në rrjetet sociale - a po e ngacmon Mancinin?

“Nuk mendoj se shumë, kampionati po u jep emër disa djemve që po bëjnë mirë. Sigurisht që nuk është një kohë e lehtë për fazën sulmuese, nuk ka shumë lojtarë dhe ata që kemi kanë pasur probleme, por ka edhe një muaj kohë”, u shpreh Mancini.

Italia ndodhet në Grupin C për kualifikimet për Kampionatin Evropian së bashku me Anglinë, Ukrainën, Maqedoninë e Veriut dhe Maltën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori