Mancini: Italia e meritonte barazimin, ekipi tregoi kapacitet dhe se ka të ardhme

Roberto Mancini mendon se Italia e meritoi një barazim në humbjen prej 2-1 në kualifikueset për EURO 2024 ndaj Anglisë .

Anglia shkoi në pushim me rezultatin 2-0 në stadiumin “Diego Armando Maradona” me golat e Declan Rice dhe Harry Kane nga penalltia, ndërsa ndeshja u mbyll me golin e Mateo Reteguit.

“E dinim se ishte një lojë e vështirë, por pësuam dy gola nga dy kënde. Pjesa e parë ishte më e vështirë, padyshim, ne dominuam pjesën e dytë dhe u përpoqëm të merrnim të paktën një barazim, gjë që mendoj se do të kishte qenë e drejtë”.

“Është zhgënjyese, por ka një rrugë të gjatë përpara”.

“Ne kishim filluar mirë me një presion të lartë, gjë që nuk e bëmë për pjesën tjetër të pjesës së parë”.

“Pashë një ‘Nazionale’ të shkëlqyer në pjesën e dytë dhe kjo premton mirë për të ardhmen”, ka thënë Mancini. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve