Roberto Mancini pretendon se është bërë gjithë marrëveshja për Daniele De Rossin që të bashkohet me Manchester Cityn, por mesfushori i Romës u tërhoq në minutën e fundit.

Mancini ishte trajner i klubi anglez në mes të viteve të 2009 dhe 2013, duke fituar edhe titullin e Ligës Premier.

Trajneri italian kishte transferuar yje nga Serie A si Mario Balotellin dhe Aleksandar Kolarov, por njëri nga ta refuzoi Cityn.

Lojtarët më besnikë që luajnë ende – Nga Buffon te Iniesta e Ramos, një jetë me një klub Lojtarët më besnikë që luajnë ende – Nga Buffon te Iniesta e Ramos, një jetë me një klub

Bëhet fjalë për mesfushorin e Romës, De Rossi, i cili në fund refuzoi transferimin në Etihad.

De Rossi mbeti pengu i vetëm i Mancinit te City (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

“Kaluam një natë të tërë në Romë duke folur”, ka thënë fillimisht Mancini për Il Messaggero.

“Ishte arritur gjithçka, por ai u tërhoq në minutën e fundit. Ai më thirri dhe më tha: “Unë nuk mund të kaloj te City”. Unë u lëndova dhe u zemërova”.

Futbollistët e mëdhenj dhe domethënia e nofkave të tyre – Nga ‘Shpageta’, te ‘Fëmija’, ‘Diamanti’ dhe ‘Pleshti’ (Foto) Futbollistët e mëdhenj dhe domethënia e nofkave të tyre – Nga ‘Shpageta’, te ‘Fëmija’, ‘Diamanti’ dhe ‘Pleshti’ (Foto)

“Ka ndodhur shumë kohë më parë, kur Daniele ishte në mes të karrierës së tij”.

“Ai do të kishte gëzuar veten. E konsiderova atë si një lojtar vendimtar”, përfundoi italiani. /Telegrafi/