LAJMI I FUNDIT:

Manchester United refuzon të paguajë çmimin e kërkuar nga Chelsea për Mason Mount

Manchester United refuzon të paguajë çmimin e kërkuar nga Chelsea për Mason Mount

Mason Mount do të largohet nga Chelsea gjatë afatit kalimtar të verës, pas katër viteve qëndrim në ekipin e parë.

Reklama

Mesfushori anglez ka kontratë me londinezët deri në verën e vitit 2024 dhe ai nuk ka pranuar rinovimin me londinezët.

Chelsea i ka bërë disa propozime për vazhdimin e kontratës, por që të gjitha janë refuzuar nga Mount i cili dëshiron një aventurë të re në karrierën e tij.

Mason Mount favorizon transferimin te Man Utd
Lexo po ashtu Mason Mount favorizon transferimin te Man Utd

24-vjeçari thuhet se ka një marrëveshje me Manchester United, por çmimi i kërkuar nga Chelsea për të është shumë i lartë.

The Independent ka raportuar se United ka refzuar të paguaj çmimin prej 60 milionë eurove të kërkuar nga Chelsea për një futbollist që pas një viti do të jetë i lirë.

Djajtë e Kuq janë të gatshëm të nënshkruajnë me Mount, por nuk duan të paguajnë më shumë se 40 milionë euro për të.

Modelja e njohur si ‘Devil Baby’ deklarohet fajtore për përndjekjen e Mason Mount dhe Billy Gilmour
Lexo po ashtu Modelja e njohur si ‘Devil Baby’ deklarohet fajtore për përndjekjen e Mason Mount dhe Billy Gilmour

Interesim për reprezentuesin anglez kanë shfaqur edhe Liverpool, Arsenal dhe Bayern Munich dhe largimi i tij nga Stamford Bridges gjatë verës është mëse i sigurt.

Mount këtë edicion ka zhvilluar 35 ndeshje zyrtare me Chelsean në të gjitha garat ku ka realizuar vetëm tre gola dhe ka asistuar në gjashtë të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shënoi pas 359 ditësh te Chelsea: Armando Broja me deklaratë të fuqishme pas fitores nga Fulham

Shënoi pas 359 ditësh te Chelsea: Armando Broja me deklaratë të fuqishme pas fitores nga Fulham

Premier League
Raul refuzon të bëhet trajneri i gjigantit evropian

Raul refuzon të bëhet trajneri i gjigantit evropian

Ndërkombëtare
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Deco po punon në transferimin e sensacionit brazilian - atë e do edhe Chelsea

Deco po punon në transferimin e sensacionit brazilian - atë e do edhe Chelsea

La Liga
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Kalo në kategori