Manchester City fiton me vështirësi ndaj Sheffield Unitedit

Sheffield United vs Manchester City (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Manchester City ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj Sheffield Unitedit në kuadër të javës së 24-të në Ligën Premier.

Citizens shpërdoroi shumë raste në pjesën e parë, pasi mund të kalonte shumë herët në epërsi.

Kampioni në fuqi i ligës angleze fitoi një penallti në minutën e 36-të, por atë dështoi ta konvertonte në gol Gabriel Jesus.

Kështu, pjesa e parë përfundoi pa gola, derisa në të dytën u shënua vetëm një.

Sergio Aguero u inkuadrua në lojë në minutën e 68-të në vend të sulmuesit brazilian që dështoi të tregonte vetën në këtë takim.

Argjentinasi (73’) arriti ta zhbllokonte sfidën me një gol të bukur, për t’i fituar kështu skuadrës së tij tri pikë mjaftë të vlefshme.

Pas javës së 24-të, Manchester City gjendet në vendin e dytë me 51 pikë, ndërsa në xhiron e 25-të do të takohet me rivalin lokal Manchester Unitedin në Etihad Stadium, por fillimisht do të luajë me Fulhamin në FA Cup. /Telegrafi/