LAJMI I FUNDIT:

Manchester City fiton luftën me të tjerat, Julian Alvarez do të bëhet ‘qytetar’

Manchester City fiton luftën me të tjerat, Julian Alvarez do të bëhet ‘qytetar’

Manchester City ka sjellë një përforcim të mëdha për sezonin e ardhshëm, pasi thuhet se tashmë e kanë afruar sulmuesin e River Plates, Julian Alvarez.

Reklama

Këtë informacion e ka konfirmuar gazetari i njohur Fabrizio Romano, i cili pretendon se transferimi është mbyllur për 18.5 milionë euro dhe se ky futbollist do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare.

Thuhet lojtari do të qëndrojë në River Plate deri në korrik të vitit 2022, ku pastaj do t’i bashkohet skuadrës së Pep Guardiolas.

Futbollisti ka lindur më 31 janar të vitit 2000 dhe karrierën e ka nisur në skuadrën e të rinjve të River Plate, për të cilën ka debutuar në vitin 2018.

Me ndeshjet e mira në skuadër, ai e meritoi ftesën në kombëtaren e Argjentinës dhe debutoi me Gauchos në vitin 2021 kundër Kilit, kur në pjesën e dytë hyri në fushë në vend të Angelo Di Marias.

Bayern Munich, Juventus, Man Utd dhe Barcelona janë klubet që po ashtu ishin interesuar për argjentinasin.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori