Manchester City ka fituar si mysafir i Shakhtarit me rezultat 3-0 në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Të besuarit e Pep Guardiolas e nisën shumë mirë takimin duke shënuar dy herë në pjesën e parë.

Ishte minuta e 30-të kur David Silva kaloi qytetarët në epërsi.

David Silva . (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë.

Aymeric Laporte shënoi për 2-0 në minutën e 30-të.

Aymeric Laporte feston . (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë anglezët e menaxhuan ndeshjen dhe nuk e vënë asnjëherë në dyshim fitoren.

Për ta vulosur triumfin në tokën ukrainase u kujdes Bernardo Silva që shënoi në minutën e 71-të.

Bernardo Silva duke shënuar . (Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Manchester City pas kësaj fitoreje shkon në kuotën e gjashtë pikëve. /Telegrafi/