LAJMI I FUNDIT:

Man Utd përgatit ofertë rreth 298 milionë euro plus Pogban për Neymarin

Man Utd përgatit ofertë rreth 298 milionë euro plus Pogban për Neymarin

Gjiganti anglez, Manchester United, i është shtuar garës për fituar shërbimet e sulmuesit brazilian të Paris Saint-Germain, Neymar.

Reklama

Ylli brazilian Neymar pritet të jetë një emër i nxehtë për afati kalimtar veror, edhe pse u transferua në PSG vetëm verën e vitit të kaluar për një shifër rekorde.

Transferimi i tij nga Barcelona te skuadra francez kushtoi plot 222 milionë euro, por kjo shifër mund të thyhet nga disa skuadra që deri më tani kanë shprehur dëshirë për afrimin e tij.

Man City dhe Guardiola rivalizojnë milionat e Realit për Neymarin
Lexo po ashtu Man City dhe Guardiola rivalizojnë milionat e Realit për Neymarin

Neymar është lidhur shumë me një kalim në Santiago Bernabeu, me presidentin Florentino Perez, i cili është një ithtar i madh i tij, por transferimi i tij nuk do të jetë i lehtë.

Neymar pritet t’ia thyej vetës rekordin botëror të transferimeve (Getty Images)

Sipas mediumit spanjoll Diario Gol, në garë kanë hyrë edhe Djajtë e Kuq, me trajnerin Jose Mourinho, i cili e pëlqen shumë brazilianin.

Pogba pritet të jetë pjesë e marrëveshjes (Getty Images)

Ky medium raporton se Unitedi është gati të bëjë një ofertë të madhe për të, duke ofruar 260 milionë funte apo 297.6 milionë euro plus shërbimet e francezit Paul Pogba.

PSG njofton Real Madridin: Neymar kushton 400 milionë euro
Lexo po ashtu PSG njofton Real Madridin: Neymar kushton 400 milionë euro

Drejtuesit dhe trajneri i skuadrës angleze nuk janë të bindur nga Pogba dhe mendojnë se përfshirja e tij në marrëveshje mund të bëjë më të lehtë kalimin e Neymarit nga Parc des Princes në Old Trafford.

Për të bërë më edhe më të lehtë transferimin në Old Trafford, Unitedi po mendon t’i ofrojë plot 30 milionë funte apo pak më shumë se 34 milionë euro në vit, pagë një që vështirë se mund të ofrohet nga ndonjë klub tjetër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori