Man United ndalet në Old Trafford nga Southamptoni i Armando Brojës

Manchester United nuk ka arritur të këndellet, pasi një pikë e ka marrë edhe ndaj Southamptonit në kuadër të javës së 25-të në Ligën Premier, pasi takimi përfundoi 1-1.

Pas 21 minutash lojë, Djajtë e Kuq kaluan në epërsi me anë të Jadon Sancho, që u asistua prej Marcus Rashford.

Pjesa e parë nuk prodhoi më gola, derisa në të dytën u shënua vetëm një dhe ai nga mysafirët.

Ishte minuta e 48-të, kur Mohamed Elyounoussi asistoi për Che Adams, për t’i barazuar shifrat në 1-1.

Unitd më pas ishte i pafat, pasi Cristiano Ronaldo shënoi gol në minutën e 71-të, mirëpo ajo u anulua për pozicion jashtë loje.

Pas këtij barazimi, Manchester United gjendet në vendin e pestë me 40 pikë, ndërsa në xhiron e 26-të do të takohen me Brightonin. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Një grusht brutal dhe ai nuk mund të ngitej në këmbë, ish-portieri i Chelseat pëson humbje të rëndë në MMA

Sportet Luftarake
Barcelona e sakrifikon yllin e skuadrës për të nënshkruar me Nico Williamsin

Nuk u lejua të futej në lojë për dy minuta, Messi gjen një kamerë anësore dhe shpërthen ndaj MLS-së

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Ishte shumë pranë të futej në historinë e Ligës Premier, Gvardiol tregon se pse nuk e ekzekutoi penalltinë