Man City merr fitoren e katërt më radhë, ngjitet në vendin e dytë

Man City ka marr një fitore komode ndaj Burnleyt me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 22-të në Ligën Premier.

Qytetarët e nisën shumë mirë ndeshjen duke shënuar në minutën e 16-të me Julian Alvarez që përfitoi nga një asistim i Natheus Nunes për 1-0.

Pas gjashtë minutash, sërish ishte Alvarez që shënoi, kësaj radhe me asistimin e Kevin de Bruyne për 2-0.

Me të filluar pjesa e dytë, ndeshja u vendos me golin e tretë, kur Rodri shënoi për 3-0.

Krejt çfarë bën mysafirët ishte një gol në kohën shtesë me Ameen Al Dakhil për 3-1.

Me këtë fitore Man City shkon vendin e dytë me 46 pikë./Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve