Man City fiton si mysafir i Sevillas, shkëlqen Haaland

Manchester City ka fituar si mysafir i Sevillas me rezultat 4-0 në kuadër të ndeshjes hapëse në Ligën e Kampionëve.

Në rastin e parë të mirë qytetarët arritën të shënon gol në minutën e 20-të.

Kevin De Bruyne gjeti Erling Haalandin i cili kreu punën e tij për ta dërguar topin në rrjetë për 1-0.

De Bruyne (Man City) dhe Papu Gomez (Sevilla), kishin nga një rast në pjesën e parë, por rrjetat heshtën.

Edhe pjesa e dytë nisi më mirë për anglezët që kishin disa raste.

Në minutën e 58-të ishte Phil Foden që shënoi pas asistimit të Joao Cancelo për 2-0.

Dilema për fituesin në këtë takim u mbyll në minutën e 67-të, kur Erling Haaland shënoi golin e dytë, kësaj radhe pas asistimit të Foden për 3-0.

Man City ka mundur të shënojë më shumë gola sikur lojtarët e tyre të ishin më të saktë.

Krejt në kohën shtesë shënoi edhe Ruben Dias për 4-0.

Tri pikë në ndeshjen e parë për skuadrën e Pep Guardiolas, ndërsa Sevilla mbetet pa pikë. /Telegrafi/