LAJMI I FUNDIT:

Makarona (flutur ose spirale) me perime dhe lëng mishi

Makarona (flutur ose spirale) me perime dhe lëng mishi

(6- muajsh e më tej)


Nevojiten:

Reklama

* 1 filxhan çaji – makarona
* 1 petë koncentrat supe
* 1/2 – karote
* 1/2 – bizeleje
* 1/2 – kungulli
* 2 domate të buta
* 1/2 luge gjelle gjalpë dhe ujë

Gatimi:

Perimet e lartpërmendura, pasi i kemi lare me ujë të rrjedhshëm, i presim (me përjashtim të bizeleve) në kubikë, duke i hedhur të gjitha së bashku në tenxhere me lëngun e mishit (viçi ose pule) të vakët.

I lëmë të marrin një valë të nxehtë.

Gjithashtu në tenxhere shtojmë makaronat dhe petën e supës koncentrat.

/Telegrafi