Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi nuk ka fituar të fitojë medaljen e bronztë në Grand Prixin që po mbahet në Budapest të Hungarisë pasi ka humbur ne repeisazh.

Xhudistja pejane, Majlinda Kelmendi, nuk ka pasur fat dhe nuk ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në Budapest.

Majlinda ishte në epërsi, por u mposht me ‘ippon’ në ndeshjen e repesashit nda xhudistja spanjolle, Ana Perez Box.

Kjo ndeshje ishte xhudistes tonë ishte e vlefshme për kategorinë deri në 52 kilogramë.

Vlen të theksohet se Distria Krasniqi arriti medaljen e argjendtë në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Me vendin e pestë, Majlinda fitoi 252 pikë Olimpike. /Telegrafi/