LAJMI I FUNDIT:

Majlinda Bregu anulon në momentin e fundit konferencën për shtyp

Majlinda Bregu anulon në momentin e fundit konferencën për shtyp

Zyra e Shtypit pranë Kuvendit njoftoi se deputetja Majlinda Bregu do të kishte një komunikim për mediat sot rreth orës 13;00.

Por ndërsa gazetarët e prisnin në sallën e konferencave, u njoftua se deputetja e Partisë Demokratike ndërroi mendje, raporton Lapsi.al


Bregu është një nga deputetet që e deklaroi publikisht qëndrimin e saj se opozita duhet ta votojë reformën në drejtësi. Jo vetëm sepse drafti kushtetues ka ndryshuar sipas pretendimeve të PD, por edhe për të mos iu kundërvënë partnerëve ndërkombëtarë.

Është lehtësisht e kuptueshme se në konferencën e sotme, Majlinda Bregu do të deklaronte votën e saj pro draftit kushtetues, njësoj siç bëri një ditë më parë, Eduart Selami, por për shkak të zhvillimet e minutave të fundit Bregu është tërhequr.

Në selinë e Partisë Demokratike, Lulzim Basha është në takim me ekspertët dhe deputetët e Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi. Pavarësisht se negociatorët nuk janë takuar, ata nuk e kanë ndërprerë komunikimin. Marrëveshja duket vetëm çështje kohe.

Në trend Lajme

Më shumë
Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Drejtësi
Çka deklaroi në seancën gjyqësore i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes në Ferizaj?

Çka deklaroi në seancën gjyqësore i dyshuari për vrasjen e ish-bashkëshortes në Ferizaj?

Drejtësi
Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte goditur të ndjerën disa herë në kokë

Drejtësi
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e gruas nga ish-bashkëshorti i saj

Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e gruas nga ish-bashkëshorti i saj

Lajme
300 euro gjobë, tre pikë negative dhe ndalim vozitje për tre muaj për shoferin që bëri tejkalim të shpejtësisë

300 euro gjobë, tre pikë negative dhe ndalim vozitje për tre muaj për shoferin që bëri tejkalim të shpejtësisë

Lajme
Kalo në kategori