LAJMI I FUNDIT:

Madonna do të nisë turneun e riplanifikuar botëror në Londër, pasi e ka tejkaluar sëmundjen

Madonna do të nisë turneun e riplanifikuar botëror në Londër, pasi e ka tejkaluar sëmundjen
(Foto: Instagram/madonna)
Reklama

Madonna ka njoftuar datat e riplanifikuara për turneun e saj të ardhshëm, me performancën e saj të parë që do të zhvillohet në Londër.

Turneu i ‘Celebration’ që shënon 40 vjetorin e saj në industrinë e muzikës, do të nisë më 14 tetor O2 Arena, tre muaj pasi fillimisht ishte menduar të fillonte në Kanada.


Këngëtarja 64 vjeçare u detyrua ta shtyjë turneun e saj në Amerikën Veriore, pasi pati një infeksion të rëndë bakterial në fund të muajit qershor.

Madonna konfirmon se do të ricaktojë data të reja për turneun, pas shtyrjes së tij për shkak të problemeve me shëndetin
Lexo po ashtu Madonna konfirmon se do të ricaktojë data të reja për turneun, pas shtyrjes së tij për shkak të problemeve me shëndetin

Autorja e shumë hiteve kaloi disa ditë në kujdesin intensiv dhe vazhdoi shërimin e në shtëpi, por tani koncertet mund të vazhdojnë dhe kompania “Live Nation” konfirmoi datat reja.

Turneu do të fillojë në Londër, pastaj do të vazhdojë në Danimarkë, Spanjë, Portugali, Paris, si dhe qytete të tjera të mëdha evropiane. Madonna më pas do të udhëtojë për në Amerikën Veriore. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Madonna (@madonna)

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet momenti kur Buci kishte tentuar ta prekte edhe Brikendën

Publikohet momenti kur Buci kishte tentuar ta prekte edhe Brikendën

Magazina
Santiana këndon me plot emocion hitin e Gilit “Ti më ke vra”, teksa bëjnë përgatitjet për programin festiv të 28 Nëntorit

Santiana këndon me plot emocion hitin e Gilit “Ti më ke vra”, teksa bëjnë përgatitjet për programin festiv të 28 Nëntorit

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Pretendimet për tradhti, mikesha e Lionel Messit dhe Antonela Roccuzzo thyen heshtjen

Pretendimet për tradhti, mikesha e Lionel Messit dhe Antonela Roccuzzo thyen heshtjen

Magazina
Buci ‘tradhton’ miqësinë me Santianën, momenti i prekjes së dyshimtë

Buci ‘tradhton’ miqësinë me Santianën, momenti i prekjes së dyshimtë

Magazina
Rita Ora publikon fotografi nga vizita e saj në Kosovë

Rita Ora publikon fotografi nga vizita e saj në Kosovë

Magazina
Kalo në kategori