LAJMI I FUNDIT:

Macja e Taylor Swift është kafsha e tretë më e pasur në botë, me një pasuri neto prej 92 milionë eurosh

Macja e Taylor Swift është kafsha e tretë më e pasur në botë, me një pasuri neto prej 92 milionë eurosh

Macja e Taylor Swift, Olivia Benson, është tani kafsha e tretë më e pasur në botë me një vlerë neto prej 97 milionë dollarësh (92.1 milionë euro).

Reklama

Olivia Benson, një mace e racës Skocez Fold, grumbullon miliona pëlqime në Instagram dhe macja e famshme ka gjetur sukses duke luajtur së bashku me Swiftin në disa video muzikore dhe reklama, shkruan DailyMail.

Por macja e Swiftit u rrëzua nga vendi i parë nga ylli i maceve në Instagram, Nala, e cila është në vendin e dytë, dhe një Shephard gjerman i quajtur Gunther VI nga Italia, e cila është kafsha më e pasur në botë, sipas një raporti nga All About Cats.

Macja Nala u bë një sensacion i rrjeteve sociale pasi pronarët e saj Varisiri Methachittiphan dhe Shannon Ellis, publikuan imazhe të saj nga shtëpia e tyre në Los Angeles.

Nala, një përzierje siameze dhe Tabby, ka një vlerë neto prej 100 milionë dollarësh (95 milionë euro) dhe u adoptua nga dyshja nga një strehë kafshësh kur ajo ishte një kotele.

Por Nala dhe Olivia Benson u rrëzuan nga vendi i parë për kafshën më të pasur në botë nga qeni Gunther VI, i cili ka një vlerë prej 500 milionë dollarësh (475 milionë euro).

Qeni është në pronësi të Korporatës Gunther, e cila gjithashtu menaxhon pasurinë dhe të hyrat e qenit.

Korporata ka investuar në pasuri të paluajtshme, duke e bërë Gunther VI pesë herë më të pasur se kafsha e dytë në listë.

Ndërkohë, macja e Swiftit, Olivia Benson, grumbulloi pasurinë e saj duke krijuar një linjë mallrash, së bashku me paraqitjen në shumë reklama me buxhet të madh së bashku me Taylorin, duke përfshirë edhe paraqitjen e saj në “Diet Coke” në vitin 2014.

Macja është shfaqur gjithashtu në klipet e këngëtares Swift, duke përfshirë “Blank Space” dhe “Me!”.

Në vitin 2020, Swift publikoi një fotografi të maces së ulur me këmbët e saj të shtrira në divan, e cila mblodhi më shumë se dy milionë pëlqime në faqen e saj në Instagram.

Në vendin e katërt ishin qentë e Oprah Winfreyt Sadie, Sunny, Lauren, Layla dhe Luke me 30 milionë dollarë (28.5 milionë euro) pasuri; Pomeranian Jiffpom me 25 milionë dollarë (23.7 milionë euro); macja e të ndjerit Karl Lagerfeld, Choupette, me 13 milionë dollarë (12.3 milionë euro); dhe qeni i aktores së ndjerë Betty White, Pontiac, me pesë milionë dollarë (4.7 milionë euro). /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Magazina
“Sa kam punuar për këtë projekt” - Olta Gixhari zbulon detaje për filmin “Në kuadër të dashurisë”

“Sa kam punuar për këtë projekt” - Olta Gixhari zbulon detaje për filmin “Në kuadër të dashurisë”

Magazina
Granit Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja i bën urimin romantik

Granit Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja i bën urimin romantik

Magazina
Fero publikon një tjetër fotografi nga vizita në Medinë

Fero publikon një tjetër fotografi nga vizita në Medinë

Magazina
Në një rrëfim për Vogue, Angelina Jolie thotë se fëmijët ia shpëtuan jetën: Kishim shumë plagë për të shëruar pas ndarjes nga Brad Pitt

Në një rrëfim për Vogue, Angelina Jolie thotë se fëmijët ia shpëtuan jetën: Kishim shumë plagë për të shëruar pas ndarjes nga Brad Pitt

Magazina
Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Magazina
Kalo në kategori