Lukaku debuton, por Rashford shkëlqen në fitoren e Unitedit (Video)

Manchester United u paraqit në ndeshjen e parë miqësore parasezonale dhe fitoi lehtësisht kundër Los Angeles Galaxy.

“Djajtë e Kuq” shkatërruan skuadrën e ligës elitare amerikane me rezultat prej 5-2.

Ylli i takimit ishte Marcus Rashford, i cili kishte realizoi golin e parë me qysh në minutën e dytë. Po i njëjti shënoi edhe golin e dytë në të 20-ën minutë.

Marouane Fellaini vulosi epërsinë prej tre golave gjashtë minuta pas dygolëshit të reprezentuesit anglez, transmeton Telegrafi.

Pjesa e dytë ishte më tepër taktizime dhe provim të lojtarëve nga te dyja ekipet, ku u ndërruan 21 futbollistë.

United e vazhdoi aty ku e la, pasi golin e katërt e realizoi në minutën e 67 përmes Henrikh Mkhitaryan ndërsa serinë e golave të Unitedit e përmbylli në minutën e 72-të, Anthony Martial.

LA Galaxy u përgjigj me dy gola përmes ish-futbollistit të Barcelonë Giovanni dos Santos. Fillimisht, shënoi në minutën e 79 e më pas në 88-n.

Më nuk pati raste për tundje të rrjetave, rrjedhimisht të shënimit të golave dhe takimi përfundoi me rezultat 5-2.

Theksojmë se Romelu Lukaku pati në dispozicion një pjesë të takimit, por nuk la shumë gjurmë në këtë takim. /Telegrafi/

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Emiliano Martinez do të largohet nga Aston Villa, afër transferimit te gjiganti anglez

Nga detajet e kontratës te prezantimi dhe numri që do të mbajë në fanellë? Zbulohen prapaskena për transferimin e Mbappes te Reali

Dortmundi do të fitojë më shumë para nëse humbet finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit