Nga partia në pushtet LSDM deklaruan se sot kulmoi nervozizmi i OBRM-PDUKM-së, ku hedhin gënjeshtra nga selia e partisë.

Nga atje thonë se këto reagime nervozuese vijnë në një kohë kur është thirrur për të dëshmuar për rastin “Haraçi” Zoki Kiçec.

“A është kjo arsyeja nervozizmi OBRM-PDUKM kriminale? Sidomos duke pasur parasysh që Hristijan Mickoski pranoi publikisht disa ditë më parë se kishte takuar Zoki Kiçec”, deklarojnë nga LSDM.,

Nga atje shtojnë se duhet të ketë përgjegjësi për të gjithë të përfshirë në rastin “Haraçi” dhe për të gjitha rastet e tjera./Telegrafi/