Joachim Low e ka konfirmuar se Mats Hummels, Jerome Boateng dhe Thomas Muller nuk do të thirrën më te Gjermania.  

Treshja kanë qenë pjesë e Gjermanisë kur u fitua Kupa e Botës për herë të parë pas 24 vjet në Brazil në vitin 2014.

Low e ka konfirmuar se treshja e Bayern Munchen nuk do të konsiderohet më për përzgjedhje dhe karriera e tyre me kombëtaren ka mbaruar.

Joachim Low, përzgjedhës i Gjermanisë . (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images, )

“2019 është viti i fillimit të ri për ekipin kombëtar gjerman të futbollit”.

“Ne duam të vazhdojmë me ndryshimet që nisëm në fund të vitit të kaluar”.

Gjermania që e fitoi Kupën e Botës . (Photo by Martin Rose/Getty Images)

“Jerome Boateng, Mats Hummels dhe Thomas Muller nuk do të jenë më në skuadrën e kombëtare. Ishte e rëndësishme për mua që personalisht t’ua shpjegoj lojtarët dhe menaxhmentit të FC Bayern, mendimet dhe planet e mia “.

“Falënderojmë Mats, Jerome dhe Thomas për shumë vite të suksesshme, të jashtëzakonshme dhe unike, së bashku”.

Jerome Boateng e Mats Hummels . (Photo by Martin Rose/Getty Images)

“Megjithatë, në ekipin kombëtar, tani është e rëndësishme ta vendosni kursin për të ardhmen”, ka thënë Low për Bild.  /Telegrafi/