Mbrojtësi i Liverpoolit, Dejan Lovren, thuhet se ka rënë dakord për kushtet personale me Romën.

Sipas Sky Sport Italia, Roma ka arritur marrëveshje me të dërguarit e Lovren dhe tani Liverpool pritet ta pranojnë ofertën.

Giallorossët propozojnë huazim me mundësi blerjeje prej 25 milionë eurove.

Jurgen Klopp e Dejan Lovren (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Blerja do të bëhet e detyrueshme nëse ai luan një numër të caktuar ndeshjesh.

Roma kishte lëvizur për 30-vjeçarin, pasi çmimi për Toby Alderëeireld nuk ishte i përballueshëm.

Roma ka qenë në bisedime edhe për Daniele Ruganin, por së fundmi janë ndërprerë bisedimet. /Telegrafi/