LAJMI I FUNDIT:

Lothar Matthaus: Sane është i mirë, por Werner do të përshtatej më  mirë te Bayern Munich

Lothar Matthaus: Sane është i mirë, por Werner do të përshtatej më  mirë te Bayern Munich

Lothar Matthaus ka thënë se Bayern Munich duhet të transferojë Timo Wernerin dhe jo Leroy Sanen.

Reklama

Legjenda e Bavarezëve beson se sulmuesi i Rasenball Sport Leipzig do të përshtatej më mirë në Allianz Arena se anëtari i Citizens.

“Nuk them se Leroy Sane nuk është i mrekullueshëm. Ai ka cilësi të mira dhe mund të bëjë shumë gjëra me topin”, ka thënë Matthaus.

“Por, kur ju e shikoni se çfarë duan Hansi Flick e Oliver Khan, atëherë e kuptoni se Timo Werner është lojtari i duhur që ata kërkojnë”.

Bayerni ndërron objektiv, tani duan Wernerin para Sanes
Lexo po ashtu Bayerni ndërron objektiv, tani duan Wernerin para Sanes

“Ai ka shpejtësinë, kontrollin e duhur dhe cilësitë e një lojtari që i duhet Bayernit në këtë kohë”, ka shtuar më tej ai.

Werner lidhet me një kalim te Liverpooli, por kampioni i Bundesligës po tenton të bind RB Leipzigun që të shesë atë tek ata. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori