Rokeri Ozzy Osbourne është infektuar me COVID-19, ndërkohë që lajmin e ka ndarë gruaja e tij, Sharon, e cila shpërtheu në lot në një emision televiziv.

Reklama

“Kam folur me të dhe ai është mirë. Jam shumë e shqetësuar për Ozzyn tani. Kemi kaluar dy vjet pa u infektuar me COVID dhe Ozzy ishte me fat që ndodhi tani”, tha ajo.

Bashkëshortja e muzikantit të njohur përmendi se sëmundja e partnerit e detyron të izolohet duke thënë se beson që çështja e tij nuk do të komplikohet më.

Foto: Screenshot/Twitter

“Do të më duhet një javë për tu shëruar burri im. Do të dalë negativ javën e ardhshme”, ka folur ajo para kamerave të The Talk UK, një emision në të cilin Sharon ka punuar vetëm tre ditë.

Reklama
Lista e gjatë e yjeve që vuajnë nga sëmundjet kronike Lista e gjatë e yjeve që vuajnë nga sëmundjet kronike
Reklama

U tha se Ozzy ishte i vetmi anëtar i familjes që nuk kishte qenë i sëmurë me coronavirus, pasi i pari që u infektua ishte Sharon në 2020, më pas radha e vajzës së tij Kelly dhe më pas dy mbesave.

Shëndeti i rokerit 73-vjeçar është përkeqësuar për gati dy dekada me pasoja të ndryshme të krijuara nga Parkinson, një sëmundje me të cilën u diagnostikua në vitin 2003.

Një tjetër pikë e lartë është se, në fillim të pandemisë, Ozzy iu nënshtrua një operacioni në qafë. /Telegrafi/

Ozzy Osbourne (Foto: Getty Images)