LAJMI I FUNDIT:

Lojtari dhe formacioni më i mirë i vitit në Serie A

Lojtari dhe formacioni më i mirë i vitit në Serie A

Ekipi i sezonit në Serie A u emërua në çmimet italiane PFA, duke përfshirë Rafael Leao, Ciro Immobilen dhe Nicolo Barellan, me portugezin si lojtarin e sezonit.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve, e quajtur “Gran Gala del Calcio”, u mbajt mbrëmjen e së hënës në Milano dhe morën pjesë yjet e futbollit italian dhe familjet e tyre.

Milani dominoi çmimet pas fitimit të Scudettos, duke përfshirë titujt e Skuadrës së Vitit dhe Trajnerit të Vitit për Piolin.

Kishte gjithashtu një formacion ideal që u emërua në formacionin 4-3-3 dhe përsëri pati një përfaqësim të rëndë kuqezi, konkretisht Mike Maignan, Fikayo Tomori, Theo Hernandez dhe Rafael Leao.

Çmimi më i madh i natës gjithashtu nuk ishte një surprizë, ishte Rafael Leao.

Skuadra e sezonit në Serie A

Maignan (Milan); Di Lorenzo (Napoli), Tomori (Milan), Bremer (Torino /Juventus), Theo Hernandez (Milan); Barella (Inter), Brozovic (Inter), Milinkovic-Savic (Lazio); Vlahovic (Fiorentina / Juventus), Immobile (Lazio),Rafael Leao (Milan) /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e gatshme ta shesë

Barcelona e gatshme ta shesë "përbindëshin" - ia cakton çmimin

La Liga
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

Kombëtarja e Shqipërisë
Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

La Liga
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Kalo në kategori