LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët më të mirë, kontratat e të cilëve skadojnë në vitin 2020 – mund të krijohet një formacion ëndrrash falas

Lojtarët më të mirë, kontratat e të cilëve skadojnë në vitin 2020 – mund të krijohet një formacion ëndrrash falas

Me afrimin e vitit 2020, klubet në të gjithë botën kanë filluar të entuziazmohen për grupin e yjeve me kontratat e tyre që skadojnë verën e ardhshme.

Reklama

Këta lojtar mund të fillojnë negociatat me klubet e tjera nga janari, përpara se të bëjnë një transferim falas kur të hapet tregu i verës.

Disa madje mund të largohen si transferim i lirë në janar, pasi klubet e tyre nuk llogarisin në shërbimet e tyre.

Të gjitha lajmet rreth Transferimeve
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Transferimeve

Gazeta Marca më poshtë i ka sjell disa lojtarë nga ligat evropiane që do të jene jashtë kontratës verën e ardhshme.

Emra të njohur si Christian Eriksen, Dries Mertens, Olivier Giroud, Mario Gotze dhe Blaise Matuidi janë vetëm disa nga ta.

Ka shumë edhe lojtarë spanjollë në këtë situatë gjithashtu, ku shumë prej të cilëve janë lojtarë veteranë dhe ish-reprezentues të Spanjës.

Lojtarët më të mirë spanjollë me kontrata të skaduara në vitin e arshshëm janë Pedro, David Silva, Alvaro Negredo dhe Jose Callejon.

Në përgjithësi, ka shumë talent në dispozicion, aq sa mund të formojnë një formacion ‘ëndrrash’ me kosto zero.

/Telegrafi/