LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët e Panamasë presin në radhë për fotografi dhe autografe nga Messi, pamjet bëhen virale

Lojtarët e Panamasë presin në radhë për fotografi dhe autografe nga Messi, pamjet bëhen virale

Lojtarët e Panamasë u rreshtuan për një mundësi për të bërë foto me superyllin e Paris Saint-Germain, Lionel Messi, pas fitores 2-0 të Argjentinës të enjten.

Reklama

Argjentina u rikthye në aksion për herë të parë që nga triumfi në Kupën e Botës “Katar 2022”, e cila kulmoi me një fitore me penallti ndaj Francës në një finale emocionuese.

Thiago Almada i dha epërsinë tre herë kampionëve botëror në pjesën e dytë, ndërsa Messi, i cili tani ka shënuar 800 gola befasues në karrierën e tij si futbollist, vulosi fitoren e Argjentinës me një supergol nga goditje e dënimit në minutën e 89-të.

Argjentina feston triumfin në Botëror me një atmosferë të jashtëzakonshme, Messi shënon nga gjuajtja e lirë në fitoren ndaj Panamasë
Lexo po ashtu Argjentina feston triumfin në Botëror me një atmosferë të jashtëzakonshme, Messi shënon nga gjuajtja e lirë në fitoren ndaj Panamasë

Pas fitores së Argjentinës, u shfaqën pamjet e lojtarëve të Panamasë që kërkonin një mundësi fotoje ose kërkonin që bluzat e tyre të firmoseshin nga kapiteni i Argjentinës, Messi.

“Në fund të ditës, 90 për qind e këtyre djemve ndoshta u rritën duke e parë atë”, shkroi një përdorues i Twitter.

“Lojtarët e Panamasë nuk duhet të jetojnë më. Jeta u përmbush”, dhe “Lojtarët e Panamasë janë shumë me fat”, ishin disa nga shkrimet tjera.

Messi pati emocione të mëdha teksa prezantoi trofeun e Kupës së Botës për tifozët e Argjentinës në Estadio Monumental në Buenos Aires.

Duke folur pas ndeshjes, sulmuesi 35-vjeçar argjentinas tha se gjithmonë kishte “ëndërruar” momentin që mund të sillte trofeun ikonik në Argjentinë.

“Gjithmonë kam ëndërruar për këtë moment, për të festuar me ju në vendin tim Argjentinë, duke ngritur gjënë më të madhe që është Kupa e Botës”.

“Le të vazhdojmë të bëjmë atë që po bëjmë dhe ta shijojmë këtë sepse kemi pritur një kohë të gjatë për ta fituar sërish. Le të shijojmë yllin e tretë”, deklaroi Messi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori