LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët e BVB reagojnë ndaj UEFA-s: Askush nuk mund të luante pas asaj që ndodhi, ne jemi njerëz

Lojtarët e BVB reagojnë ndaj UEFA-s: Askush nuk mund të luante pas asaj që ndodhi, ne jemi njerëz

Lojtarët e Borussia Dortmundit kanë thënë se sulmet e të martës mbrëma kanë ndikuar në paraqitjen e tyre ndaj Monacos.

Reklama

Më pak se 24 orë pas shpërthimeve që ndodhën pranë autobusit të skuadrës gjermane, ata u desh ta zhvillonin ndeshjen, të cilën e humbën me rezultat 3-2.

Trajneri dhe disa lojtarë të BVB kanë thënë se ishin informuar me mesazh nga UEFA që duhej ta zhvillonin ndeshjen menjëherë pas sulmeve që e lanë të lënduar Marc Bartran.

Monaco në pozitë të mirë për të shkuar në gjysmëfinale (Video)
Lexo po ashtu Monaco në pozitë të mirë për të shkuar në gjysmëfinale (Video)

“Neve nuk na kanë pyetur në asnjë moment. Ne jemi njoftuar me anë të një SMS se vendimi ishte marrë në Zvicër. Kjo nuk ishte gjë e mirë”, ka deklaruar Thomas Tuchel për RuhrNewsBVB.

“Derisa filloi ndeshja, koka ime ishte përplot me gjithçka, pos me futboll… Ne jemi njerëz. E di se është dashur të luanim sot, por njerëzit nuk duhet të harrojnë atë që ndodhi”, ka thënë Nuri Sahin.

“Ishte shumë vështirë për ne. Mezi kishim fjetur, të gjithë u përpoqëm që të kalonim kohë me familjet tona. Bënë më të mirën që mundëm”, është shprehur Julian Weigl.

“Ne nuk jemi kafshë, jemi njerëz, kemi familje, fëmijë të vegjël në shtëpi. E marta ishte dita më e keqe në jetën time. Jam i lumtur që jam gjallë”, ka theksuar Sokratis Papastathopoulos.

“Askush nuk deshi të luante sot”, ka thënë Matthias Ginter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori