LAJMI I FUNDIT:

Llapi mposht Prishtinën për ta fituar Superkupën e Kosovës

Llapi mposht Prishtinën për ta fituar Superkupën e Kosovës
(Foto: Facebook/K.F. Llapi)

Me një rikthim sensacional pas vazhdimeve, Llapi ka arritur ta nënshtrojë Prishtinën (3-1) në stadiumin “Fadil Vokrri” për ta fituar Superkupën e Kosovës.

Reklama

Gjysma e parë e takimit nuk prodhoi gola. Të dyja skuadrat ishin të vëmendshme në 45 minutat e parë, në të cilat rrjetat nuk u prekën.

Llapjanët patën rastet më të mira në këtë fraksion përmes Alban Shillovës dhe Kushtrim Shabanit që nuk u konkretizuan.

Kryeqytetasit mbetën me një lojtar më pak në fushë në gjysmën e parë, pasi që Endrit Krasniqi u ndëshkua me kartonin e verdhë në minutën e 27-të.

(Foto: Facebook/K.F. Llapi)

Në pjesën e dytë të takimit, bardhekaltrit ia dolën ta zhbllokonin rezultatin. Sulmuesi nigerian, Otto John u tregua i sakte me një gol nga brenda zonës (67’).

Në vazhdim u nivelizua numri i lojtarëve në fushë, pasi edhe Llapi mbeti me një lojtar më pak. Arbnor Ramadani u përjashtua me karton të kuq (72’).

Skuadra nga Podujeva arriti ta barazonte rezultatin me golin e Festim Alidemës nga penalltia (86’) duke e dërguar ndeshjen në vazhdime.

(Foto: Facebook/K.F. Llapi)

Në pjesën e parë të vazhdimeve, Valmir Veliu realizoi një gol të bukur (101’) duke e përmbysur rezultatin dhe duke e kaluar Llapin në epërsi.

Portieri Betim Halimi bëri një ndërhyrje të gabuar në zonë duke shkaktuar penallti dhe duke u përjashtuar me kartonin e dytë të verdhë.

(Foto: Facebook/K.F. Llapi)

Ishte sërish Festim Alidema që mori përgjegjësinë nga pika e parë dhe e konvertoi në gol njëmbëdhjetëmetërshin (114’).

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori