LAJMI I FUNDIT:

Llapi fiton në Gjilan duke ia shkaktuar humbjen e tretë Dritës

Llapi fiton në Gjilan duke ia shkaktuar humbjen e tretë Dritës
Llapi (Foto: Facebook/K.F. Llapi)

Llapi e ka mposhtur kampionin në fuqi të Superligës së Kosovës në futboll, Dritën, edhe atë në udhëtim.

Reklama

Në ndeshjen e zhvilluar në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, ekipi nga Podujeva fitoi me rezultat 2-1.

Fiton Hajdari i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e dhjetë të takimit.

Vendasit arritën ta barazonin rezultatin me golin e Bujar Shabanit (37′) duke shkuar në pushim me shifra identike.

Festim Alidema ishte heroi i sfidës duke e shënuar golin e fitores për ekipin e Bylbyl Sokolit në pjesën e dytë (78′).

Në këtë mënyrë, Llapi iu gëzua fitores së tretë nga katër ndeshje, ku ka regjistruar edhe një humbje,

Nga ana tjetër, Drita e pësoi edhe humbjen e tretë në këtë fillimsezoni në Superligën e Kosovës në futboll.

Kampioni në fuqi numëron vetëm tri pikë nga katër xhirot e para, nga vetëm një fitore dhe tri humbje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Kalo në kategori